Neşeli ingilizce

Sık Sorulan Sorular

  1. Neşeli Kalem’i Açamıyorum!

Neşeli Kalem’i açmadan önce en az 8 saat şarj etmeniz gerekmektedir. Gerekli işlemi gerçekleştirdikten sonra açma tuşuna basarak açabilirsiniz.

  1. Neşeli Kalem Kelimeleri Okumuyor!

Neşeli Kalem’i sözcüğün üzerine getirdiğinizde kalem kelimeyi otomatik olarak okuyacaktır.

Eğer okuma işlemi gerçekleşmediyse, kalemi yazı yazar gibi eğik bir şekilde tutup yazının üzerine bastırıp çektiğinizde, okuma işlemi gerçekleşecektir.

Eğer sorun hala devam ediyorsa, sağ üst köşede bulunan “X” tuşuna basarak bir önceki yaptığınız işlemden çıkmanız gerekir.

  1. Neşeli Kalem’e Sesimi Kaydedemiyorum!

Kaleme kayıt yapabilmek için sağ üst köşede bulunan kayıt tuşuna, kalemi eğik bir şekilde tutarak sağ tarafına doğru dokunulması yeterlidir.

Eğer işlem gerçekleşmediyse “X” butonuna basıp, diğer işlemlerden çıkış yapmanız gereklidir. Aksi taktirde kayıt işlemi başlamaz. Kayıt işlemi bittikten sonra “Play” tuşuna basarak kaydınızı dinleyebilirsiniz.

Yaptığınız kayıtları bilgisayarınıza atmak isterseniz Neşeli Kalem’in sol tarafında bulunan Mikro SD bölümüne hafıza kartınızı takmanız yeterlidir.

  1. Neşeli Kalem’in Sesini Kısamıyorum!

Neşeli Kalem’i açtıktan sonra, set içerisinde bulunan herhangi bir kitabın ilk sayfasındaki ses açma ve kapama kısmından işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken kalemin dik olmasına dikkat ediniz.